Bitcoin (CRYPTO:BTC), Ethereum (CRYPTO:ETH) a Dogecoin (CRYPTO:DOGE) za posledných sedem dní od 9:00 EDT klesli o 9,38 %, 14,56 % a 17,44 %. V súčasnosti sa obchodujú za 46 000,54 USD, 3 378,97 USD a 0,2479 USD za mincu v uvedenom poradí.
Po rekordnom býčom oživení zaznamenávajú kryptomeny značnú únavu v súvislosti s väčšou kontrolou zo strany regulačných orgánov, vnútornými spormi a “rotáciou altcoinov”, ktorá je podobná sektorovej rotácii pri akciách.
Keď sa trhová hodnota bitcoinu priblížila k 1 biliónu USD, guvernér švédskej Riksbank (centrálnej banky) Stefan Ingves aj guvernér mexickej centrálnej banky Alejandro Diaz kritizovali túto menu ako stabilný výmenný prostriedok, pričom sa odvolávali na jej značnú volatilitu pri obchodovaní.
Pokiaľ ide o Ethereum, táto minca je svedkom “občianskej vojny” nízkeho rozsahu po tom, ako sa sieť stala čoraz menej priateľskou voči ťažiarom v dôsledku snahy spoluzakladateľa Vitalika Buterina znížiť jej energetickú náročnosť.
Z celkového počtu približne 9 000 uzlov Etherea, teda počítačov, na ktorých beží softvér na udržiavanie verejnej účtovnej knihy v poriadku, zmizlo zo siete za posledné dva týždne 6 500 uzlov. Pravdepodobne sa hard-forkovali a migrovali do novej reťaze spolu s podskupinou nespokojných ťažiarov.
Napokon, Dogecoin čelí veľkej neistote po tom, čo sa predseda britského úradu pre finančné správanie Charles Randell zameral na celebrity, ako je Kim Kardashian, za propagáciu vysoko rizikových altcoinov, ktoré sa môžu veľmi dobre ukázať ako podvody.
Dogecoin je jedným z najviac propagovaných altcoinov, ktorý propagujú také celebrity ako generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk a miliardár a majiteľ klubu Dallas Mavericks Mark Cuban. Navyše sa zdá, že meme konkurenčná minca s názvom Wifedoge svojím náhlym vzostupom v poslednom čase odvrátila pozornosť investorov.
Nakoniec majte na pamäti, že investori celý týždeň sťahovali prostriedky z hlavných kryptomien, aby sa zúčastnili na mánii Solana (CRYPTO:SOL). Token decentralizovaných aplikácií vzrástol na približne 200 USD za kus z približne 1,50 USD na začiatku roka.
Celková trhová kapitalizácia kryptomien sa od svojho májového nadiru takmer zdvojnásobila a už dávno by mala zaznamenať pokles. Aj keď inovácie v oblasti blockchainu, ako napríklad decentralizované financie, rýchlo získavajú na popularite a v budúcom roku môžu narásť až na 800 miliárd USD, môže trvať pomerne dlho, kým sa trh opäť rozbehne.
Zvážte preto, či medzitým nenakúpite pokles.