3 akcie, ktorým sa tento týždeň treba vyhnúť

Každý týždeň vyberám akcie, ktorým sa chcem vyhnúť, a minulý týždeň sa mi príliš nedarilo. Moje tri akcie, ktorým sa treba vyhnúť, boli minulý týždeň všelijaké – bez zmeny, prudko vzrástli o 23 % a stúpli o 8 % – v priemere o 10,3 %.

Index S&P 500 vzrástol za týždeň len o 0,5 %, takže som na trhu výrazne stratil. Napriek tomu som v 10 z posledných 14 týždňov vyšiel vpredu. Uvidíme, či sa mi podarí odraziť sa späť.

Tento týždeň vidím ako zraniteľné investície v najbližšom období spoločnosti Bed Bath & Beyond (NASDAQ:BBBY), Robinhood Markets (NASDAQ:HOOD) a American Airlines Group (NASDAQ:AAL). Tu je dôvod, prečo si myslím, že ide o tri akcie, ktorým sa tento týždeň treba vyhnúť.

Bed Bath & Beyond

Človek by si myslel, že reťazec superobchodov predávajúci domáce potreby bude v období pandémie na vzostupe. Trávime veľa času doma a zveľaďovanie našich príbytkov pomohlo zvýšiť vyhliadky mnohých spoločností poskytujúcich tovar do domácnosti, ktorý sa opotrebúva viac ako v časoch pred COVID-19.

Spoločnosť Bed Bath & Beyond nedostala túto správu. Tržby klesali tri fiškálne roky po sebe. V dvoch z posledných troch štvrťrokov nedosiahla ziskové ciele Wall Street, a to je dôležité, keďže tento maloobchodný predajca, ktorý zápasí s problémami, je jednou z mála spoločností, ktoré tento týždeň oznamujú finančné výsledky.

Spoločnosť Bed Bath & Beyond oznámi svoje výsledky za druhý fiškálny štvrťrok v stredu ráno. Momentum a nedávna história naznačujú, že nebudú veľmi pôsobivé.

Robinhood Markets

Akcie, ktoré osobne vlastním, nie sú imúnne voči tomu, aby sa dostali do tohto zoznamu, a to nás privádza k spoločnosti Robinhood Markets. Obchodná burza novej generácie, ktorá odštartovala éru obchodovania bez poplatkov, vychádza zo skvelého štvrťroka rastu, ale aktuálny štvrťrok, ktorý sa končí koncom tohto týždňa, bude iný príbeh.

Druhý štvrťrok spoločnosti Robinhood bol v lete silný, keďže jej príjmy vzrástli o 131 %. Problémom je, že príjmy z obchodovania s akciami v skutočnosti klesli a teraz tvoria menej ako 10 % kombinácie najvyšších príjmov. Spoločnosť Robinhood sa vo svojich príjmoch opiera o obchodovanie s opciami a kryptomenami – a to je problematické.

Ešte problematickejšie je, že Dogecoin (CRYPTO:DOGE) bol v druhom štvrťroku najobľúbenejším obchodom na Robinhood a objem obchodov s touto kryptomenou v tomto štvrťroku klesol približne o 75 %. Ľudia majú teraz k dispozícii aj viac miest, kde môžu obchodovať s Dogecoinom.

Oznámenie spoločnosti Robinhood z minulého týždňa, že spúšťa kryptopeňaženky, by malo pomôcť odstaviť platformu od meme kryptomien, ako je Dogecoin. Obchodníci s kryptomenami, ktorí riadia fundamenty, budú brať Robinhood vážnejšie, keď budú vedieť, že svoje konvenčnejšie investície môžu z platformy stiahnuť.

Aktuálny štvrťrok však bude ešte postupným zlyhaním a keďže sa akcie stále obchodujú nad júlovou IPO cenou, vždy je tu motivácia pre viac ako 300 000 obchodníkov Robinhood, ktorí sa dostali k akciám v prízemí, vybrať si svoje zisky.

American Airlines

Jednou z akcií, ktorá sa mi minulý týždeň nepodarila, bola American Airlines. Akcie tohto staršieho dopravcu vzrástli za týždeň o 8 % na základe zmiešaných správ.

Dobrou správou je, že Spojené štáty uvoľnili cestu očkovaným návštevníkom z Európy do krajiny, aj keď je to vzhľadom na veľký počet prevalených prípadov COVID-19 v USA v týchto dňoch naďalej riskantné. Zlou správou je, že ministerstvo spravodlivosti skúma potenciálne protisúťažný charakter aliancie medzi American Airlines a JetBlue (NASDAQ:JBLU).

Vzhľadom na žalostný stav leteckého priemyslu v týchto dňoch môže byť ťažké rozbiť partnerstvo dvoch neziskových hráčov ako protisúťažnú činnosť. Väčším problémom pre American je, že je to stále starý dopravca v odvetví, ktoré čelí klesajúcemu dopytu zo strany firemných a v menšej miere aj rekreačných cestujúcich.

Ak hľadáte bezpečné akcie, tento týždeň ich pravdepodobne nenájdete v spoločnostiach Bed Bath & Beyond, Robinhood Markets a American Airlines.

Author: Gregoire Blanchard

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.