Spoločnosť Robinhood sa stáva miestom víťazných IPO

Spoločnosť Robinhood Markets (NASDAQ:HOOD) ako odrazový mostík pre nové ponuky opäť vykazuje známky života. Dvojica debutantov vo štvrtok sprístupnila akcie používateľom Robinhood v rámci platformy IPO Access obchodnej burzy.

Spoločnosť Brilliant Earth (NASDAQ:BRLT) je internetový predajca šperkov špecializujúci sa na zásnubné prstene z etických zdrojov a iné šperky s veľkým vstupným. Spoločnosť rastie. Je ziskový. Svoju IPO musela oceniť na 12 USD (pod pôvodným cenovým rozpätím), ale vo štvrtok bola hitom. Brilliant Earth otvorila na 13 USD, stúpla o 43 % a do záverečného zvonenia uzavrela na 17,12 USD.

Spoločnosť Argo Blockchain (NASDAQ: ARBK) pri svojom štvrtkovom obchodnom debute vzrástla o skromnejších 12 %. Argo je verný svojmu názvu, ide o dátové centrum so sídlom v Londýne, ktoré ťaží kryptomeny. Príjmy sa v minulom roku viac ako zdvojnásobili a Argo je v súčasnosti aj ziskové. Pridáva sa k spoločnosti Brilliant na platforme Robinhood, ktorá poskytuje svojim používateľom prístup k akciám nových spoločností za ceny IPO.

Táto vôňa nových akcií

Cypher Mind HQ

Prístup k IPO spoločnosti Robinhood bol spustený v máji, práve keď sa na trh dostal výrobca módnych lekárskych chrúst Figs (NYSE: FIGS). Je len fér, že sa spoločnosť Robinhood pokúša poskytnúť svojim používateľom príležitosť v prízemí s ponukou nových akcií. Je to v súlade s jej poslaním “demokratizovať financie pre všetkých”.

Nedá sa očakávať, že by spoločnosť Robinhood prilákala víťazné IPO. Upisovatelia nemajú problém nájsť cenných klientov, ktorí túžia po horúcich debutantoch. Používatelia služby Robinhood sú mladí a zvyčajne nemajú vysoké sumy. Vo všeobecnosti tiež dosť radi spúšťajú svoje portfóliá, čo vysvetľuje, prečo opcie a obchodovanie s kryptomenami tvoria leví podiel jej príjmov.

Ak si myslíte, že na IPO Access končia len frajeri – a že štvrtkový silný debut spoločností Brilliant Earth a Argo Blockchain je náhoda – zamyslite sa znova. Deväť akcií (vrátane štvrtkovej dvojice) pridelilo používateľom Robinhood časť akcií IPO a sedem z nich sa do štvrtkovej uzávierky držalo celkom dobre.

IPO sú notoricky známe mínové polia, ale v prípade siedmich z deviatich akcií, ktoré sprístupnili svoje akcie prostredníctvom služby IPO Access spoločnosti Robinhood, je priemerný zisk do štvrtkovej uzávierky pôsobivých 32 %.

Tento proces nie je dokonalý a v súlade s poslaním spoločnosti Robinhood sú jej používateľom akcie IPO prideľované náhodne. Ak ide o jednu z horúcich akcií IPO na trhu, nebude dostatok akcií na uspokojenie hladných krkov rastúcej základne používateľov služby Robinhood.

Avšak tak, ako sme svedkami toho, že na IPO Access končia kvalitné spoločnosti, má pre investorov zmysel zvážiť, či si nechať aktívny účet Robinhood, aby mali šancu na ďalšiu veľkú ponuku. Aj keď používatelia služby Robinhood nepatria do skupiny “buy and hold”, ktorá sa pri nových emisiách usiluje o stabilitu, je dôležité vytvoriť si akcionársku základňu s mladými investormi, ktorí myslia na budúcnosť. Spoločnosť Robinhood to chápe – a rovnako aj deväť spoločností, ktoré sa za posledných päť mesiacov vydali touto cestou.

Author: Gregoire Blanchard

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja