Druhá vrstva TVL etherea dosiahla rekordnú hodnotu

TVL v sieťach druhej vrstvy Etherea vzrástol na nové maximum, keďže náklady na plyn naďalej stúpajú, čo podporuje jeho širšie využívanie.

TVL vo viacerých protokoloch a sieťach druhej vrstvy dosiahol historicky najvyššiu hodnotu 5,64 miliardy dolárov, uvádza L2beat, analytická platforma druhej vrstvy

V novembri boli najvyššie priemerné náklady na plyn v histórii siete Ethereum výsledkom prijatia riešení na škálovanie vrstvy dva, ktoré poskytujú podstatne lepšiu priepustnosť transakcií a nižšie transakčné poplatky.

Vrstve dva dominuje spoločnosť Arbitrum, ktorá má 45-percentný podiel v odvetví s hodnotou 2,67 miliardy dolárov.

Cypher Mind HQ

Na druhom mieste je s 975 miliónmi dolárov TVL decentralizovaná burza derivátov (DEX) dYdX. Loopring DEX druhej vrstvy je na treťom mieste s 580 miliónmi dolárov, hoci väčšina jeho hodnoty je uzamknutá vo vlastnom tokene LRC.

Od začiatku októbra sa hodnota TVL vrstvy dva zvýšila o 110 percent, z 2,68 miliardy USD na súčasnú úroveň.

Podľa BitInfoCharts sú priemerné náklady na transakciu s Ethereom v súčasnosti 40 USD. Za posledné štyri mesiace vzrástli o 700 percent a 9. novembra dosiahli druhú najvyššiu úroveň v histórii, približne 65 dolárov.

Náklady na plyn sa líšia v závislosti od druhu operácie: To je aktuálna cena prevodu tokenu ERC-20: zhruba 45 USD, zatiaľ čo Etherscan odhaduje, že ešte komplikovanejšia interakcia inteligentného kontraktu alebo výmeny Uniswap by vás vyšla na 140 USD.

Registrácia názvu v službe Ethereum Name Service môže stáť stovky dolárov v benzíne, napriek tomu, že názov domény stojí len niekoľko dolárov ročne.

Kvôli rastúcim výdavkom na plyn v sieti Ethereum zaznamenali decentralizované finančné platformy kompatibilné s multichainom od októbra rekordný prílev peňazí.

Author: Michael Ellis

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja