Immunefi plánuje investovať do bezpečnostnej služby DeFi

Uvádza sa, že Immunefi, platforma pre decentralizovanú finančnú bezpečnosť (DeFi), získala 5,5 milióna USD od 11 inštitucionálnych investorov a súkromných investorov. Medzi týchto investorov patria Blueprint Forest a Electric Capital, ako aj Framework a Bitscale Ventures.

Immunefi plánuje použiť tieto peniaze na zlepšenie svojich bezpečnostných služieb DeFi, ktoré zahŕňajú ochranu aktív pre protokoly inteligentných zmlúv a finančné stimuly za dobré správanie hackerov.

Projekty ako Synthetix, Chainlink, SushiSwap a PancakeSwap zverujú službe ochranu aktív protokolov v hodnote viac ako 50 miliárd USD. Počas existencie spoločnosti boli rozdané odmeny za chyby vo výške 7,5 milióna dolárov.

Podľa štatistík z “databázy REKT” spoločnosti DeFiYield sa od júla 2021 uskutočnilo viac ako 1,74 miliardy škodlivých útokov v priestore DeFi, pričom väčšina z nich sa uskutočnila po tomto dátume.

Začiatkom augusta 2021 bol hacknutý bezpečnostný protokol Cross Chain Poly Network za 609 miliónov dolárov, čo z neho robí najdrahšie narušenie v histórii kryptomien. Zvyšných 33 miliónov dolárov v Tetheri (USDT) bolo zablokovaných, keď pán White Hat – ako sa im začalo hovoriť – obnovil všetky dostupné peniaze za nezvyčajne príjemných okolností.

Spoločnosť DeFi zaznamenala za posledný rok nárast dopytu po bezpečnostných službách, ako je Immunefi, a to z dôvodu frekvencie a závažnosti finančných únikov.

Podľa správ CFTC skúma spoločnosť Polymarket.

Author: Gregoire Blanchard

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.