Celkovo Salvádor nakúpil 420 bitcoinov

Prezident Armády spásy Nayib Bukele na Twitteri uviedol, že jeho rodina nakúpila časť bitcoinov (BTC) so zľavou a zvyšok peňazí minula na národnú menu, čo predstavovalo viac ako 420 USD.

V tweete niekto napísal: “Bolo to dlhé čakanie, ale stále je to tam,” a dodal: “Práve sme urobili žart”.

Na Twitteri sa nad tým rozprúdila diskusia, pričom najnovší tweet znel: “Máme bitcoin”, čo je skratka pre “Máme nejaké bitcoiny”. Pri použití 140-znakového limitu Twitteru je maximálna suma bitcoinov, ktorú možno poslať v rámci jednej transakcie, 0,4 percenta alebo 100 000 dolárov.

Mnohí ľudia na internete špekulovali, že Salvádor zaplatil 420 BTC, čo je populárne výkupné za predaj marihuany.

Cypher Mind HQ

V reakcii na komentár, ktorý zverejnil, používateľ Redditu u/theylie86 zvolal: “Pekné, hor sa!”. Nasledoval ďalší široko rozšírený mém v marihuanovej kultúre.

Ako uviedol u/EGarrett: “Zanam verí, že je okradnutý naschvál.” „Pokiaľ viem, narodil som sa v roku 1981 a bol som vychovaný rovnako ako všetci ostatní. V minulosti som sa pozeral do záznamov mileniálov, ktorí boli zodpovední za zničenie sveta.”

V dnešných peniazoch má 420 bitcoinov hodnotu 24,6 milióna dolárov. Keď ich všetky spočítate, dostanete 87,4 milióna USD, čo je takmer rovnaká hodnota ako celková hodnota všetkých Bitcoinov v krajine. Počiatočná nákupná cena v krajine je približne 53 300 amerických dolárov.

Od 6. septembra Salvádor prvýkrát nakúpil dva Bitcoiny, každý v hodnote 200 USD, pričom predtým začiatkom roka vyplatil 150 BTC za podobnú sumu. Bolo to vzhľadom na skutočnosť, že krajina, v ktorej Salvádor sídlil, bola prvou na svete, v ktorej bol Bitcoin zákonným platidlom. Dňa 19. septembra Salvádor vyplatil ďalších 150 BTC, čím sa celková suma digitálnej meny v krajine zvýšila na 700 BTC.

Niektorí ľudia boli celkom pozitívne naladení, ale našli sa aj takí, ktorí sa obávali o bezpečnosť celosvetovej siete Bitcoin.

V reakcii na správu od Anthonyho Pompliana, ktorý napísal číslo 420 BTC a spýtal sa: “Kto má svoj skromný kľúč?” na Twitteri, Dolo Mite odpovedal. Pozorujte svoje dva ptaly, aby ste sa mohli postaviť do cesty hackerom národa.

V rozhovore pre agentúru Bloomberg Douglas Rodriguez, prezident salvádorskej centrálnej banky, uviedol, že krajina Latinskej Ameriky výrazne investuje do Bitcoinu a že táto mena je v súčasnosti uznávaná ako legitímny platobný systém.

“Nemáme žiadne poznatky o ničom. Vôbec nie,” povedal Rodriguez a dodal, že Bitcoin je “platobným systémom, systémom s finančnou účasťou”. “(Fráza).

Cypher Mind HQ

Cena bitcoinu sa zatiaľ pohybuje na úrovni 58,570 USD, čo je približne rovnako ako rekordné maximum 66,976 USD. Do 7. septembra bude mena úplne znehodnotená dva a pol násobne.

By mundissima – shutterstock.com

Author: Michael Ellis

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja