Indické oddelenie daní z príjmu sa môže čoskoro zacieliť na krypto

Vzhľadom na to, že indický úrad pre zdaňovanie príjmov vraj čoskoro zváži zdaňovanie kryptoobchodníkov a kryptoburz, odborníci sa domnievajú, že by si investori mali oddýchnuť.

Ako uvádza správa ET Now, oddelenie daní, ktoré funguje pod Ministerstvom financií Indie, naznačilo záujem zdaňovať príjmy z obchodovania a výmeny kryptomien. Avšak zdroje uvádzajú, že krok neoprávni kryptoburzy k platnej pozícii triedy majetku.

Individuálny indický investor Nischal Shetty, generálny riaditeľa burzy s kryptomenami WazirX, povedal, že objasnenie otázky týkajúcej sa dane z produktov a služieb (GST) v oblasti kryptomien prispeje k identifikácii kategórie aktív kryptomien:

“Nie je jasné, že príjmy z kryptomien sú zdaniteľné ako ostatné príjmy a je potrebné ich deklarovať v priznaní k dani z príjmov. Nateraz nie je zrejmé, či sa GST bude uplatňovať na sumu kúpenej kryptomeny alebo na poplatok za transakcie, ktorý používateľ zaplatí.”

Cypher Mind HQ

Popri tom z prvej správy možno usudzovať, že podľa indickej vlády sa všetky činnosti, ktoré generujú výnosy v kryptomenách, musia podrobiť zdaneniu. Ďalšie objasnenie ohľadom tohto riešenia však prinesie čoskoro zverejnený návrh legislatívy, ktorý pripravuje vládny kabinet.

Dňa 9. septembra vyjadril guvernér indickej centrálnej banky Shaktikanta Das znepokojenie nad kryptomenami, ako napríklad Bitcoin (BTC): “Vláde našej krajiny sme zdieľali naše vážne a významné obavy z hľadiska finančnej stabilizácie v spojitosti s kryptomenami.”

Author: Gregoire Blanchard

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja