Amex Ventures podporil zvýšenie sumy 55 M$ spoločnosti Abra.

Obchodná platforma pre obchodovanie s kryptomenami Abra vyzbierala 55 miliónov USD na financovanie svojej ďalšej rastovej fázy, čím získala niekoľko renomovaných zahraničných aj domácich hráčov z oblasti blockchainu.

Spoločnosť Abra využije finančné prostriedky získané z investície série C na rast svojej produktovej ponuky v oblastiach správy bohatstva, obchodu a platobného styku, a tiež na rozširovanie svojich vnútorných kapacít, uviedla spoločnosť s tým, že to oznámi v stredu.

Amex Ventures, pobočka rizikového investovania spoločnosti American Express, patrila medzi vkladateľov spolu so spoločnosťou Blockchain Capital s Ignia, Kingsway Capital a nadáciou Stellar Development Foundation. Spoločnosť Abra od začiatku svojej činnosti získala už viac než 85 miliónov USD.

Zakladateľ a generálny riaditeľ Abra Bill Barhydt povedal, že “vízia krypto-centrického bankingu jeho firmy ožíva” uprostred nárastu záujmu inštitucionálnych a retailových inštitúcií, o čom vypovedá pozoruhodný nárast decentralizovaného financovania a NFT.

Cypher Mind HQ

Abra zaznamenala výrazné rozšírenie obchodných služieb v uplynulom roku, keďže na trh s kryptomenami pritiekli miliardy USD. V súčasnosti má firma 155 000 používateľov za mesiac a zrealizovala transakcie za viac ako 4 miliardy USD. Jeho služby Abra Trade aj Abra Earn riadia aktíva v objeme vyše 1 miliardy USD.

Na začiatku tohto roku spustila spoločnosť Abra aj novú službu poskytovania a prijímania pôžičiek a úverov v kryptomenách, ktorá využíva jedno z najpopulárnejších použití v rámci služby DeFi. Tieto služby umožňujú požičiavateľom prístup k ziskom z cien kryptomeny bez predaja ich podielov a vyvolania zdaniteľného plnenia.

Author: Gregoire Blanchard

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.