Manta Network so spoločnosťou Polkadot zvýšila sumu 5,5 mil.

Manta Network, ktorá je projektom vrstvy súkromia pre ekosystém Polkadot, ukončila nové kolo finančných zdrojov s cieľom naďalej škálovať decentralizované finančné (DeFi) príklady využitia posilnením ochrany súkromia v blockchaine.

Najnovšie kolo finančných prostriedkov spoločnosti Manta Network bolo oznámené v utorok a na jeho financovaní sa zúčastnilo viac ako 30 rizikových finančných fondov vrátane šifrovacieho hedžového investičného fondu CoinFund a spoločnosti ParaFi Capital, ktorá poskytuje alternatívne investičné služby.

Medzi ďalšími investorom boli aj investičné fondy Web 3. LongHash Ventures spoločnosť CMS Holdings s.r.o., Divergence s.r.o., Spartan Group s.r.o. a Global Coin Ventures s.r.o. spolu so SkyVision Capital s.r.o. a Zee Prime s.r.o. spolu so SNZ.

Vo financovaní sa tiež zúčastnili významní individuálni partneri z odvetvia z významných spoločností zaoberajúcich sa výrobou kryptomien, ako sú Digital Currency Group a Consensys a Bitcoin.com. Podľa vyhlásenia medzi anjelské investorov patria poloanonymný základný prispievateľ SushiSwap 0xMaki, Kevin Hu zo spoločnosti Dragonfly Capital, hlavný partner ParaFi Santiago Santos a iní.

Cypher Mind HQ

Manta Network, založená spoločnosť v roku 2020, sa sústreďuje na budovanie súkromného a vzájomne spolupracujúceho blockchainového protokola zameraného konkrétne na DeFi aplikácie, pričom jej zámerom je, aby DeFi skutočne bola privátna. Protokol používa zk-SNARKy s Groth16 dôkazmi, teda rovnakú krypto technológiu, ktorá je realizovaná za kryptomenou Zcash (ZEC) zameranou na ochranu súkromia.

Podľa výkonného riaditeľa a zároveň zakladateľa fondu CoinFund Austina Baracka Manta vytvára “jedno z kľúčových primitív na ochranu súkromia v systéme DeFi”.

“Vychádzajúc z technológie Substrate, ktorá dovoľuje vytvárať siete na účelovej úrovni prvej vrstvy, môže Manta vybudovať architektúru na zachovávanie ochrany súkromia ZKSnark už priamo v rámci základnej vrstvy a riešiť niekoľko súčasných problémov, ktorým používatelia dnes čelia, ako je napríklad predbiehanie a nedostatok ochrany súkromia pri uskutočňovaní prevodov alebo spravovaní portfólia,” uviedol.

Author: Gregoire Blanchard

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja