Indonézia je na čele globálneho rastu záujmu o krypto

Na pozadí prebiehajúceho rastu prijatia kryptomien na svete zaznamenávajú krajiny v podobe Indonézie a Čile výrazný prílev verejného záujmu o kryptomeny, akou je Bitcoin (BTC), podľa nových dát.

Podľa reportu austrálskeho blockchainového edukačného startupu Coinformant z 15. októbra 2021 viedla Indonézia v celosvetovej dynamike vývoja záujmu o krypto od začiatku roka 2021.

Podľa správy Coinformantu dosiahla Indonézia najlepšie skóre za záujem o krypto 5,73 z 10, čím predbehla ostatné štáty v kombinácii týchto štyroch faktorov, ako napríklad množstvo vyhľadávaní na Googli, počet publikovaných článkov o krypto, zvýšenie úrovne zapojenia a vlastníctvo krypto aktív.  Čile sa so skóre 5,26 umiestnilo na druhej pozícii a nasledujú Argentína so známkou 4,79.

S odvolávkou na dáta z platformy BuzzSumo pre engagement spoločnosť Coinformant spočítala, že Indonézia medziročne (YOY) zažila masívny nárast ľudí, ktorí sa angažovali v súvislosti s článkami o kryptomenách, a to o 1 772 %. Množstvo publikovaných kryptočlánkov v Indonézii prudko vzrástlo o 133 %, pričom najväčší nárast zaznamenalo Fínsko, konkrétne o 725 %.

Cypher Mind HQ

V poradí druhou najväčšou krajinou z pohľadu nárastu počtu vyhľadávania na Googli v súvislosti so šifrovaním za posledných 12 mesiacoch sa stala aj Indonézia, ktorá vzrástla o vyše 572 %. Čile údajne v tejto méte predbehlo aj Indonéziu s medziročne väčším počtom hľadaní na Googli až o 707 %.

Metodika spoločnosti Coinformant, citujúca údaje z databázy Chainalysis o majiteľoch kryptomien, tiež zahŕňa údaje o globálnom majiteľovi kryptomien. V tejto správe sa poukazuje na to, že najväčší počet kryptomien mala Ukrajina, kde viac ako 12 % populácie vlastnilo kryptomeny.

Author: Gregoire Blanchard

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja