Solana: Kúpte si ponorku

Centrála decentralizovaných aplikácií (dApps) Solana a jeho mince zaznamenali hviezdne zisky – od začiatku roka vzrástli o neuveriteľných 9 500 %. SOL je teraz siedmou najväčšou kryptomenou na svete s trhovou kapitalizáciou 43,9 miliardy USD.

Až donedávna však mala sieť Solana len malú fundamentálnu hodnotu. Investori boli v eufórii z jej technologickej výhody oproti sieťam ako Ethereum (CRYPTO: ETH) ako rýchleho a škálovateľného blockchainu, ktorý dokáže vykonávať inteligentné kontrakty.

Vzhľadom na to, že jej mince klesli o viac ako 20 % z historických maxím, teraz nie je čas nasledovať dav, ale byť kontradiktorom a kúpiť pokles. Poďme sa dozvedieť prečo.

Veľké úspechy 

Cypher Mind HQ

Prvým katalyzátorom je, že Solana v priebehu niekoľkých posledných mesiacov rýchlo rástla. Celková uzamknutá hodnota (TVL), čo je súčet všetkých aktív uložených v decentralizovaných finančných protokoloch (DeFi), na jej platforme presiahla 10 miliárd USD.

Navyše sieť naplnila svoj potenciál a spracovala viac ako 2 000 transakcií za sekundu s priemernými transakčnými nákladmi nižšími ako 0,01 USD. Na porovnanie, Ethereum, kryptomena, ktorá je preferovaná pri pohone dApps, dokáže vo svojej sieti spracovať len 10 až 15 transakcií za sekundu, pričom poplatky sú nákladné.

Solana vďaka svojej špičkovej technológii prilákala pomerne veľa partnerstiev. Na začiatok, FTX, 17. najväčšia burza kryptomien na svete podľa denného objemu obchodov (2,4 miliardy USD), si vybrala blockchain Solana na uľahčenie obchodovania s derivátmi na svojej platforme.

Ďalej vývojári stablecoinu USD Coin vydali USDC v hodnote viac ako 2,3 miliardy USD na použitie na blockchaine Solana, pričom sa odvolávajú na rýchle transakčné časy.

Potom je tu blockchainová spoločnosť Audius, ktorá využíva na budovanie svojej infraštruktúry hudobný streaming Solana. Audius prekročil počet viac ako 5 miliónov používateľov mesačne a podporujú ho celebrity, ako napríklad Katy Perry.

Úžasné katalyzátory 

Nie sú to však len partnerstvá, ktoré spôsobujú, že Solana získava na popularite. Rýchle nasadenie decentralizovaných aplikácií, najmä decentralizovaných búrz (DEX), je hnacím motorom Solany k novým výšinám. Medzi významné DEXy patria Saber a Orca, ktoré umožňujú investorom výmenu za množstvo rôznych typov altcoinov.

Okrem toho môžu používatelia na platformy Saber a Orca ukladať svoje rovnomenné tokeny, ktoré sú postavené na blockchaine Solana, a získavať odmeny za poskytovanie obchodnej likvidity. Tým sa zmenšuje rozdiel medzi nákupnými a predajnými cenami obchodných párov kryptomien, čo vedie k nižším nákladom pre investorov.

Cypher Mind HQ

Okrem DEX naberajú na sile aj platformy na požičiavanie a požičiavanie na blockchaine Solana. Patria medzi ne stránky ako Mint a SolFarm. Používatelia si môžu uložiť svoje krypto a vziať si stablecoinovú pôžičku.

Tým si zabezpečia, že ich investícia môže naďalej rásť, zatiaľ čo každodenné výdavky sa hradia prostredníctvom požičaných prostriedkov. Úrokové sadzby sú veľmi rozumné a pohybujú sa od 6 % do 11 % ročne.

Počet dApps postavených na Solane sa tento rok vyšplhal na 208. Solana pomaly, ale isto začína dobiehať 2 866 dApps postavených na infraštruktúre Ethereum. S takýmto tempom rozširovania siete by sa Solana v priebehu nasledujúcich približne dvoch rokov mohla veľmi dobre vyšplhať ešte vyššie na stupne víťazov.

Rozhodne ide o špičkovú kryptomenu, ktorú by som investorom odporučil preskúmať.

Author: Gregoire Blanchard

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja