3 najtrápnejšie chyby Crypto Trading Hamstera

Niektorí ľudia sa pustia do investovania do kryptomien, pretože sa chcú dostať z bežeckého pásu. Inšpirovaní príbehmi bitcoinových (BTC) miliardárov dúfajú, že sa im tiež podarí stať sa finančne nezávislými a odísť do dôchodku skôr.

Kryptoburzový škrečok Mt Goxx je však iný. Miluje svoj bežecký pás – známy aj ako “zámerné koleso” -, pomocou ktorého si vyberá jednu z 30 kryptomien na obchodovanie. Potom sa preženie buď tunelom “kúpiť”, alebo “predať”, aby dal najavo svoje obchodné plány.

Pán Goxx má vlastnú kanceláriu a viac ako 12 000 fanúšikov jeho živého vysielania. A podľa kryptografického spravodajského webu Protos jeho portfólio v septembri vzrástlo o takmer 30 % od začiatku obchodovania v júni. Pritom podľa údajov CoinMarketCap vzrástla trhová kapitalizácia kryptografického trhu ako celku za rovnaké obdobie o 40 %.

Pri pohľade na titulky by Vám bolo odpustené, keby ste si mysleli, že pán Goxx nemôže dať do poriadku ani labku. Ale rýchla analýza jeho obchodov ukazuje, že náš chlpatý priateľ nie je až taký obchodný génius, ako by sa mohlo zdať. Tu sú niektoré z jeho najväčších chýb.

Cypher Mind HQ
  1. Nedokáže sa rozhodnúť

V prvý deň obchodovania (12. júna) si pán Goxx možno len testoval svoje tunely. Nakúpil Stellar (XLM) a Polkadot (DOT), aby ich o niekoľko minút neskôr opäť predal – a na oboch obchodoch stratil peniaze. Nebola to však len nervozita z prvého dňa: Goxx pokračoval v horúčkovitom obchodovaní.

V júli totiž ešte dvakrát zopakoval ten istý model nákupu a predaja s DOT, pričom stratil približne 4 % zo svojej 20-eurovej investície. Čo je však dôležitejšie, ak by si ponechal pôvodne kúpenú hodnotu 1,44 DOT, dnes by mala takmer dvojnásobnú hodnotu.

Väčšina aplikácií a búrz kryptomien si za každý obchod účtuje nejaký poplatok. Takže kolotočové obchodovanie opakovaným nákupom a predajom toho istého tokenu – najmä ak tak robíte so stratou – nie je dobrý plán. Pán Goxx uskutočnil takmer 170 obchodov za takmer štyri mesiace.

  1. Počas leta na Solane (SOL) nerobil seno

Kryptomeny s inteligentnými zmluvami vzali v posledných mesiacoch trh útokom. Inteligentné kontrakty sú malé kúsky kódu, ktoré žijú v blockchaine a umožňujú vytvárať aplikácie v sieti. Sú dôležité najmä pre rýchlo sa rozvíjajúce odvetvie decentralizovaných financií (DeFi).

Ethereum (ETH) bolo prvým hráčom v tejto oblasti, ale jeho sieť je preťažená a drahá. V dôsledku toho ceny rôznych alternatív Etherea vystrelili nahor. Najmä Solana, ktorá od začiatku obchodovania na burze Mr Goxx vzrástla o viac ako 370 %.

Aby sme boli spravodliví, pán Goxx nakúpil a predal niektoré programovateľné kryptomeny. Zdá sa však, že inteligentné kontrakty nie sú jeho parketou, v dôsledku čoho mu unikli niektoré významné cenové akcie.

  1. Jeho portfólio je zaťažené menšími kryptomenami

Obchodovanie s kryptomenami môže byť volatilné a nepredvídateľné a riziká sa zvyšujú, keď obchodujete s menšími mincami. V dôsledku toho, keď začnete obchodovať, má zmysel kupovať väčšie mince, ako sú Bitcoin a Ethereum. Potom je dobré zabezpečiť, aby tieto mince naďalej tvorili dobré percento Vášho kryptografického portfólia, aj keď sa rozvetvíte na menej populárne tokeny.

Podľa Protosa tvoria Bitcoin a Ethereum spolu len asi štvrtinu portfólia pána Goxx. Nakúpil tiež značné množstvo Tronu (TRX) — tvorí približne tretinu jeho portfólia. Hoci Tron od začiatku obchodovania pána Goxxa získal 37 %, stále je to menej ako celkový trh s kryptomenami a v porovnaní s jeho konkurentmi je to nedostatočné.

Cypher Mind HQ

Samozrejme, pán Goxx môže vedieť niečo, čo my nevieme, a cena Tronu môže stúpnuť. Takýto druh tunelového videnia však môže ľahko spôsobiť, že investori budú príliš exponovaní. A nie som si istý, či si tu náš kryptografický krachovač v klietke vybral víťaza.

Author: Gregoire Blanchard

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja