Na L2 Arbitrum bude k dispozícii Tornado Cash

Protokol na ochranu súkromia Tornado Cash sa pripravuje na nasadenie v sieti druhej vrstvy Etherea Arbitrum, čo by malo zvýšiť škálovateľnosť kryptomeny.

Vďaka príspevkom komunity na zabezpečenie stability protokolu sú teraz inteligentné kontrakty Tornado Cash pripravené na prevádzku v sieti Arbitrum druhej vrstvy škálovania.

Najväčšou komparatívnou výhodou používania siete Arbitrum je podľa pondelkového vyhlásenia možnosť pre zákazníkov “využiť všetky výhody, ktoré môže vrstva 2 poskytnúť”.

Tornado Cash je technológia miešania Etherea (ETH), ktorá je úplne decentralizovaná. Na využívanie Tornado Cash nie sú potrebné žiadne meny zamerané na ochranu súkromia, čo skrýva trasu, ktorú platby tokenu, ako je Ether, absolvujú od odosielateľa k príjemcovi.

Cypher Mind HQ

Vďaka sieťam druhej vrstvy Etherea môžu používatelia využívať rýchlejšie transakčné časy a nižšie náklady, pričom stále využívajú výhody bezpečnosti a decentralizácie Etherea.

Vývojári Tornado Cash dúfajú, že prechodom na Arbitrum by viac ľudí mohlo vykonávať súkromné krypto transakcie bez toho, aby museli platiť vysoké náklady na plyn spojené s Ethereom. Podľa odhadov tímu budú transakcie L2 o 95 % lacnejšie ako transakcie L1.

V prípade Tornado Cash na Arbitrum musia používatelia previesť ETH, ERC-20 a 721 tokeny z Etherea na Arbitrum Bridge predtým, ako budú môcť využívať Tornado Cash.

Ethereum Arbitrum L2 má teraz 39-percentný podiel na trhu s celkovou hodnotou 2,68 miliardy dolárov. Podľa L2Beat má Boba Network 1,38 miliardy USD v TVL, čím je jedinou sieťou L2 s viac ako 1 miliardou USD v TVL.

Od septembra sa postupne zvyšuje a v čase písania tohto článku dosiahla 291 876 jedinečných adries. Podľa DeFiPulse má Tornado Cash TVL vo výške 847 miliónov USD. V decembri 2020 Tornado Cash uviedla na trh svoj token TORN governance a vo februári 2021 ho airdropovala používateľom, ako už bolo oznámené.

Author: Michael Ellis

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja