Podľa správ sa v súčasnosti vykonáva daňové vyšetrovanie spoločnosti Hashed

Podľa juhokórejských médií Národná daňová služba (NTS) teraz vyšetruje spoločnosť Hashed, ktorá sa zaoberá investovaním do kryptomien.

Vyšetrovaním získavania finančných prostriedkov z bahna a daňových únikov sa zaoberá 4. vyšetrovací úrad Regionálneho daňového úradu v Soule, ktorý je svojou prácou najznámejší. Slush fund je zbierka peňažných prostriedkov, ktoré boli zhromaždené neetickými metódami a použité na neetické účely.

Podľa správ miestnych médií zo 7. decembra je okolo vyšetrovania stále veľa záhad.

“Intenzívne vyšetrovanie malých podnikov bez akéhokoľvek predchádzajúceho upozornenia nie je nezvyčajné a súvisí so zbieraním prostriedkov z bahna alebo daňovými podvodmi zo strany generálneho riaditeľa spoločnosti,” povedal novinárom úradník regionálneho daňového úradu, ale nevedel určiť jeho konkrétnu povahu.

Cypher Mind HQ

Vyšetrovanie sa začalo začiatkom mesiaca a očakáva sa, že bude ukončené do konca februára 2022, teda len niekoľko dní pred voľbami, ktoré sa v Južnej Kórei uskutočnia 9. marca.

Spoločnosť Hashed je významným podnikom investujúcim do kryptomien v Južnej Kórei. Ethan Kyuntae Kim a Ryan Sungho Kim sú obaja označovaní za generálnych riaditeľov firmy napriek tomu, že spoločnosť vznikla v roku 2017.

V nadväznosti na rizikový fond I v hodnote 120 miliónov USD spoločnosť Hashed oznámila svoj fond II v hodnote 200 miliónov USD, ktorý sa otvoril 1. decembra. V centre pozornosti najnovšieho fondu bude rastový potenciál webu3.

Súčasťou portfólia spoločnosti Hashed je viac ako 80 firiem vrátane mnohých krypto sietí, ako sú Klaytn a Cosmos, deFi protokolov, ako sú MakerDAO a Synthetix, a značiek NFT, ako sú The Sandbox a Axie Infinity.

V priebehu roka 2021 NTS a juhokórejská vláda zvýšili dohľad nad podnikaním v oblasti kryptomien.

Po roku dohadovania medzi poslancami vláda nakoniec 3. decembra prijala zákon, ktorým sa uvalenie akýchkoľvek daní na obchodovanie s kryptomenami odkladá o jeden rok. Obchodníci, ktorí dosiahnu zisky nad 2 100 USD, budú musieť zaplatiť 20 % z týchto ziskov, keď sa daň zavedie v januári 2023, a nie v roku 2022.

Author: Michael Ellis

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja