5 najlepších akcií TSX, ktoré treba sledovať v septembri 2021

V septembri je veľa kanadských akcií, ktoré sa oplatí pozorne sledovať. Medzi fúziami, uvádzaním nových produktov na trh a partnerstvami sa toho deje veľa. Z historického hľadiska bol september pre trhy dosť slabým mesiacom. Tento mesiac je však dostatok dobrých správ, ktoré opodstatňujú optimizmus. Či už hľadáte akcie na nákup, alebo len veci na čítanie, nájdete tu veľa informácií, ktoré Vás zaujmú. V tomto článku sa budem venovať piatim najlepším kanadským akciám, ktoré treba sledovať v septembri 2021.

Železničná spoločnosť CN

Kanadská národná železnica (TSX:CNR)(NYSE:CNI) je kanadská akcia, ktorej sa momentálne veľa deje. Po prvé, je uprostred pokusu o zlúčenie s menšou železničnou spoločnosťou Kansas City Southern, ktorú sa dohodla odkúpiť za 33 miliárd USD. Fúziu nedávno zamietol americký regulačný orgán, ale obe spoločnosti sa nevzdali. Vracajú sa k rysovacej doske, aby navrhli novú štruktúru dohody, ktorá by vyhovovala požiadavkám.

Druhá vec, ktorá stojí za zmienku o CN Railway je, že jej akcie v skutočnosti rastú na základe správy, že jej najväčší obchod bol zastavený. Vyzerá to tak, že investorom sa táto dohoda nepáči a odmeňujú CN za to, že ju nezískali. Jeden veľký investor sa dokonca snaží vymeniť vedenie CN. Je to naozaj zaujímavé.

Národná banka

National Bank of Canada (TSX:NA) je najmenšia z kanadskej veľkej šestky bánk. Je pozoruhodná, pretože ako prvá z veľkej šestky zrušila poplatky za obchodovanie. Zaznamená National Bank nárast počtu nových klientov maklérskych spoločností, pretože zrušila poplatky? Budú ostatné banky pod tlakom nasledovať jej kroky? Na to je ešte priskoro, ale NA je určite akciou, ktorú sa oplatí sledovať v septembri 2021.

Shopify

Shopify (TSX:SHOP)(NYSE:SHOP) je najväčšia kanadská technologická spoločnosť. Túto akciu sa vždy oplatí sledovať, pretože má tendenciu prinášať rok čo rok skutočne vynikajúce výnosy. V septembri vyzerá táto akcia mimoriadne zaujímavo. Len nedávno spoločnosť SHOP oznámila, že spolupracuje so spoločnosťou TikTok, aby pomohla predávať tovar v rýchlo rastúcej sociálnej aplikácii. Ide o vzrušujúce partnerstvo, ktoré by mohlo priniesť veľké príjmy, takže SHOP je rozhodne akciou, ktorú treba v septembri 2021 sledovať.

Lightspeed

Lightspeed (TSX:LSPD)(NYSE:LSPD) je ďalšou akciou elektronického obchodu, podobne ako Shopify, ktorá má teraz veľa práce. Medzi akvizíciami, rýchlym rastom tržieb a tým, že je obľúbenou spoločnosťou Cathie Woodovej, je to vychádzajúca hviezda trhu. Na rozdiel od spoločnosti Shopify nemá Lightspeed žiadny obrovský katalyzátor, ktorý by mal byť motorom budúceho rastu. Namiesto toho má celkovú kombináciu priaznivých faktorov, ktoré pôsobia v jej prospech. Sledujte ho.

Enbridge

Enbridge (TSX:ENB)(NYSE:ENB) je najväčšia severoamerická spoločnosť prevádzkujúca ropovody. Nachádza sa v zaujímavej situácii, pretože jej podnikanie teoreticky ťaží zo všetkých zrušení a právnych prekážok, ktorým čelia jej konkurenti, ale sama čelí niektorým takýmto problémom. Žiadny z jej projektov nebol zrušený plošne, ako to bolo v prípade Keystone XL, ale Michigan sa pokúša odstaviť ropovod Line 5 a rôzne skupiny sa so spoločnosťou súdia. Takže tento mesiac je to jedna z akcií, ktoré treba sledovať.

Avatar

Author: Mateo Dahlberg

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja