Prezident Armády spásy Nayib Bukele na Twitteri uviedol, že jeho rodina nakúpila časť bitcoinov (BTC) so zľavou a zvyšok peňazí minula na národnú menu, čo predstavovalo viac ako 420 USD.
V tweete niekto napísal: “Bolo to dlhé čakanie, ale stále je to tam,” a dodal: “Práve sme urobili žart”.
Na Twitteri sa nad tým rozprúdila diskusia, pričom najnovší tweet znel: “Máme bitcoin”, čo je skratka pre “Máme nejaké bitcoiny”. Pri použití 140-znakového limitu Twitteru je maximálna suma bitcoinov, ktorú možno poslať v rámci jednej transakcie, 0,4 percenta alebo 100 000 dolárov.
Mnohí ľudia na internete špekulovali, že Salvádor zaplatil 420 BTC, čo je populárne výkupné za predaj marihuany.
V reakcii na komentár, ktorý zverejnil, používateľ Redditu u/theylie86 zvolal: “Pekné, hor sa!”. Nasledoval ďalší široko rozšírený mém v marihuanovej kultúre.
Ako uviedol u/EGarrett: “Zanam verí, že je okradnutý naschvál.” „Pokiaľ viem, narodil som sa v roku 1981 a bol som vychovaný rovnako ako všetci ostatní. V minulosti som sa pozeral do záznamov mileniálov, ktorí boli zodpovední za zničenie sveta.”
V dnešných peniazoch má 420 bitcoinov hodnotu 24,6 milióna dolárov. Keď ich všetky spočítate, dostanete 87,4 milióna USD, čo je takmer rovnaká hodnota ako celková hodnota všetkých Bitcoinov v krajine. Počiatočná nákupná cena v krajine je približne 53 300 amerických dolárov.
Od 6. septembra Salvádor prvýkrát nakúpil dva Bitcoiny, každý v hodnote 200 USD, pričom predtým začiatkom roka vyplatil 150 BTC za podobnú sumu. Bolo to vzhľadom na skutočnosť, že krajina, v ktorej Salvádor sídlil, bola prvou na svete, v ktorej bol Bitcoin zákonným platidlom. Dňa 19. septembra Salvádor vyplatil ďalších 150 BTC, čím sa celková suma digitálnej meny v krajine zvýšila na 700 BTC.
Niektorí ľudia boli celkom pozitívne naladení, ale našli sa aj takí, ktorí sa obávali o bezpečnosť celosvetovej siete Bitcoin.
V reakcii na správu od Anthonyho Pompliana, ktorý napísal číslo 420 BTC a spýtal sa: “Kto má svoj skromný kľúč?” na Twitteri, Dolo Mite odpovedal. Pozorujte svoje dva ptaly, aby ste sa mohli postaviť do cesty hackerom národa.
V rozhovore pre agentúru Bloomberg Douglas Rodriguez, prezident salvádorskej centrálnej banky, uviedol, že krajina Latinskej Ameriky výrazne investuje do Bitcoinu a že táto mena je v súčasnosti uznávaná ako legitímny platobný systém.
“Nemáme žiadne poznatky o ničom. Vôbec nie,” povedal Rodriguez a dodal, že Bitcoin je “platobným systémom, systémom s finančnou účasťou”. “(Fráza).
Cena bitcoinu sa zatiaľ pohybuje na úrovni 58,570 USD, čo je približne rovnako ako rekordné maximum 66,976 USD. Do 7. septembra bude mena úplne znehodnotená dva a pol násobne.
By mundissima – shutterstock.com