Circle plánuje investovať do stablecoinu založeného na japonskom jene

Emitent kryptomien Circle sa zameral na prosperujúce ázijské trhy s kryptomenami.

Spoločnosť Circle si za miesto svojho ázijsko-pacifického ústredia vybrala Singapur. Allaire v rozhovore pre agentúru Bloomberg uviedol, že vzniká aj spoločnosť Circle Ventures, ktorú korporácia označuje za investičnú zložku. Na začiatok plánuje táto venture odnož investovať do stablecoinu, ktorý je krytý japonským jenom.

Stablecoiny majú podľa Allaireho na ázijských trhoch veľký potenciál a predpokladá ich veľké prijatie na trhoch s pôžičkami a úvermi. Inflácia a potreba výnosov budú podľa neho hlavnými hnacími silami prechodu trhu na stablecoiny.

“Veríme, že pre správcov kapitálu vo vnútri spoločností a podnikových pokladníkov a tak ďalej bude alokácia smerom k výnosom stablecoinov naozaj veľmi, veľmi presvedčivá,” dodal s odkazom na najnovší úrokový produkt spoločnosti “Circle Yield”.

Cypher Mind HQ

V rámci svojho úsilia stať sa “jedným z prvých globálnych stablecoinov regulovaných v Singapure” spustila spoločnosť Circle nábor zamestnancov v Singapure. S pomocou Singapurského menového úradu sa firma snaží presvedčiť hlavné singapurské podniky, aby prijali USDC.

Allaire bol jedným z prvých generálnych riaditeľov v kryptobiznise, ktorý sa vyslovil v prospech nedávneho návrhu Bidenovej administratívy regulovať výrobcov stablecoinov ako banky.

V prípade všetkého, čo môže mať rozsiahly vplyv na platby a trhové aktivity, “s touto základnou myšlienkou tak trochu súhlasíme,” dodal.

Pán Carney v inom rozhovore dodal: “Od existujúcich zákonov zameraných na prevod peňazí sa presunieme k oveľa základnejšej infraštruktúre, ktorá je jadrom toho, ako možno bude vyzerať budúcnosť bankovníctva a kapitálových trhov.”

Author: Michael Ellis

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja