Podľa spoločnosti Circle by emitenti stablecoinov mali byť regulovaní ako banky

Emitenti mien ako Tether (USDT) a Circle (USDC) môžu čoskoro podliehať rovnakým zákonom ako banky, ale nezdá sa, že by to generálneho riaditeľa spoločnosti Circle Johna McAleera znepokojovalo.

Generálny riaditeľ spoločnosti Circle Jeremy Allaire vyjadril podporu myšlienke Bidenovej administratívy vytvoriť reguláciu podobnú bankám pre výrobcov stablecoinov. Zdôraznil, že plán Federálneho rezervného systému regulovať emitentov dolárových stablecoinov vo finančnom systéme USA ako banky znamená dôležitý krok vpred pre rozvoj tohto sektora.

Na základe toho, ako môžu v budúcnosti vyzerať banky a kapitálové trhy, Allaire uviedol, že súčasné opatrenia aktualizujú existujúce zákony zamerané na prevod peňazí.

Blockchainové platobné stablecoiny môžu dosiahnuť veľkosť internetu “pomerne rýchlo”, ak sa budú naďalej rozširovať, povedal Allaire. Očakáva sa výrazný nárast nebezpečenstva pre finančné trhy a stabilitu, ak sa trh so stablecoinmi rozšíri na desiatky biliónov dolárov v obehu a transakciách.

Cypher Mind HQ

Bidenova administratíva navrhla novú “účelovú chartu” pre emitentov stablecoinov, ktorá ich zaradí do rovnakej kategórie ako banky. Allaire si myslí, že FDIC a ďalšie organizácie, ktoré monitorujú banky, budú možno musieť časom vyriešiť zložité otázky týkajúce sa bankovej charty krypto spoločností.

Regulačné orgány sa začínajú zaujímať o stablecoiny. Stablecoiny boli v septembri predmetom viacerých stretnutí amerického ministerstva financií, na ktorých sa posudzovali nebezpečenstvá pre spotrebiteľov, trhy alebo finančný systém.

Author: Michael Ellis

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja