Keďže aktualizácia Taproot sa blíži k dokončeniu, do soft forku Bitcoinu zostáva už len niekoľko dní

Sieť Bitcoin (BTC) nie je výnimkou, pretože prípady reálneho použitia sú hlavným faktorom akceptácie siete. Tento týždeň protokol Bitcoin prejde soft forkom známym ako aktualizácia Taproot, ktorá sľubuje zvýšenie súkromia, efektivity a možností inteligentných zmlúv siete Bitcoin.

Po vydaní Segregated Witness (SegWit) a Lightning Network v auguste 2017 je prvou veľkou aktualizáciou Bitcoinu odvtedy Taproot. Na rozdiel od predchádzajúceho forku sa aktualizácia Taproot zameriava predovšetkým na zlepšenie efektívnosti transakcií, súkromia a podpory iniciatív inteligentných zmlúv.

Keď s ňou súhlasilo 90 % ťažiarov Bitcoinu, aktualizácia Taproot bola pripravená na spustenie (ťažobné uzly). Tvorca Bitcoinu Hampus Sjöberg sa v ten istý deň v roku 2021 na Twitteri vyjadril nasledovne:

V dôsledku toho bude v soft forku Taproot zavedený MAST, ktorý umožní odosielateľovi a príjemcovi podpísať transakciu vyrovnania súčasne.

Cypher Mind HQ

Okrem toho Taproot implementuje Schnorrov podpis (SSC), algoritmus, ktorý používateľom umožňuje agregovať viacero podpisov do jedného pre jednu transakciu, čím sa zníži prirodzený rozdiel medzi bežnými a multisig transakciami

Pre každú transakciu možno platnosť Schnorrovej podpisovej techniky overiť úpravou súkromného a verejného kľúča používateľa. “Verím, že táto konštrukcia umožní najväčšiu možnú sadu anonymity pre inteligentné kontrakty s pevnou stranou tým, že budú vyzerať ako najjednoduchšie možné platby,” napísal Gregory Maxwell v pôvodnom návrhu Taproot z januára 2018.

bez toho, aby bolo potrebné ďalšie kolá kontaktov medzi zmluvnými stranami alebo aby bolo potrebné dlhodobé ukladanie iných údajov”, robí to “bez akýchkoľvek nákladov v bežnom scenári”.

Na webovej stránke vytvorenej Sjöbergom s názvom Taproot.Watch sa uvádza, že aktualizácia Taproot bude spustená 14. novembra, po vyťažení 1020 blokov.

Denná hodnota vyrovnania siete Bitcoin dosiahla len minulý mesiac historicky najvyššiu hodnotu 31 miliárd dolárov.

Denný objem zúčtovania siete sa od začiatku roka 2020 zvýšil 40-násobne, a to vďaka širokej akceptácii Bitcoinu v Salvadore a ďalších krajinách.

Práve teraz [sieť Bitcoin] uskutočňuje každú sekundu transakcie v hodnote približne 190 000 USD. Podľa experta na reťazce Willyho Woo je to pre porovnanie 130 tisíc USD za sekundu v prípade amerických používateľov Visa a 55 tisíc USD za sekundu v prípade Mastercard.

Author: Michael Ellis

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja