Zvolený starosta New Yorku Bill de Blasio chce, aby sa na školách vyučovala krypto

Zvolený Eric Adams z New Yorku zrejme posilňuje svoj prokrypto postoj vyhlásením, že školy by mali študentov učiť o bitcoine.

“Nový spôsob platenia za produkty a služby na celom svete,” povedal v nedeľňajšom rozhovore pre televíziu CNN State of the Union. Adams vyzval miestne školy, aby pripravili deti na “nový spôsob myslenia”, ktorý prináša technológia blockchain a digitálne aktíva.

Aby sme mohli vychovávať tento nový štýl myslenia, musíme naše školy vystaviť používaniu technológií.

Adams si tiež anekdotickým spôsobom všimol, že medzi mladými ľuďmi je nápadný nedostatok vedomostí o kryptomenách. Pri rozhovore o blockchaine a Bitcoinoch 61-ročný muž poznamenal: “Mladí ľudia na ulici sa zastavovali a pýtali sa: “Čo to je?”,”

Cypher Mind HQ

Povedal tiež, že bude “postupovať opatrne” a “správne”, pokiaľ ide o podporu newyorských spoločností, aby prijímali Bitcoin (BTC) a iné kryptomeny ako platidlo. NYC musí byť “centrom inovácií, bez ohľadu na to, čo je to za vynález”, povedal zvolený starosta Bill de Blasio.

Krypto komunita reagovala na Adamsove poznámky na sociálnych sieťach s rôznymi emóciami.

Pokiaľ ide o investovanie do digitálnych aktív, používateľ Twitteru Nima Abed tvrdí, že štúdium kryptomien “treba” zaviesť do školských osnov, pretože potenciálni investori musia byť pripravení s “otvorenou mysľou a vhodnými informáciami”.

Používatelia ako InnocenceCapital, ktorí kryptomeny nazvali “špekulatívnym svinstvom”, návrh zatratili. Podľa autorov správy by školy mali klásť dôraz na “efektívne vyučovanie (základných finančných myšlienok a zručností) pred všetkým ostatným”.

Adamsovu nedávnu podporu digitálnych aktív charakterizoval OnlyAPrimate ako “akúsi gýčovitosť”, pričom citoval plán zvoleného starostu poberať svoje prvé tri starostovské platy vo forme bitcoinov (BTC).

“Eric Adams je skvelý chlapík, ale nemyslím si, že do jeho popisu práce patrí hypovanie kryptomeny, v ktorej bude odmeňovaný. Napísali: “Zdá sa, že je to štrbavé.”

Budúci starosta chce z New Yorku urobiť hlavné mesto Spojených štátov v oblasti kryptomien. V stredajšom rozhovore pre rozhlasovú stanicu Bloomberg Adams naznačil, že plánuje preskúmať vytvorenie newyorskej kryptomeny podobnej MiamiCoin.

Mesto New York by nebolo prvým mestom v Spojených štátoch, ktoré by zaviedlo študijný program, ktorého súčasťou by bola krypto. Od marca návrh zákona v Snemovni reprezentantov v Georgii nariaďuje zavedenie učebného programu finančnej gramotnosti, ktorý zahŕňa krypto na stredných školách.

Cypher Mind HQ

Author: Michael Ellis

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja